Вівторок, 18.12.2018, 22:55

«  Листопад 2018  »

Головна » 2018 » Листопад » 12 » Про Всеукраїнський радіодиктант національної єдності
Про Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури в школі проведені заходи у День української писемності та мови.

Ти постаєш в ясній обнові,

як пісня, линеш, рідне слово.

Ти наше диво калинове,

кохана материнська мово. (Д.Білоус)

Саме таким постало українське слово на незабутніх урочистостях в Устивицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, до яких активно долучилися всі учні в День української писемності та мови, державного свята, яке щороку відзначається 9 листопада. Надзвичайно старанно до цієї знаменної події напередодні готувалися вчителі української мови та літератури А.А.Матіїва, Н.І.Лутай та С.Г.Пчельнік. Приємно вразила школярів та викликала у них неабияку зацікавленість виставка-експозиція «Торкнутися таїни слова», розміщена у вестибюлі школи. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Хвилини насолоди та позитивні емоції отримали діти та дорослі під час перегляду яскраво оформленої виставки творів сучасної української поетеси та прослуховування аудіо запису «Звучить живе слово митця - невмируща поезія Ліни Костенко». Чарівний мелодійний голос майстра віршового жанру ще довго звучатиме у серцях вдячних слухачів. Не залишилися осторонь учні-старшокласники та вчителі школи, а успішно справилися із завданням диктанту національної єдності від Олександра Авраменка «Крила України», що традиційно відбувається на українському радіо. Наприкінці урочистостей у кабінеті інформатики була запропонована увазі глядачів відео презентація «Світлиця слова у безмежжі часу», яка також не залишила байдужим жодного присутнього, а своєю оригінальністю наповнила кожну душу щирістю, мелодійністю, чарівністю українського слова. Майстерно підготовлені та вдало проведені філологами школи змістовні заходи засвідчили, що наша рідна мова правдива і багата, співуча і неповторна, як і душа українського народу. Школярі переконалися, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна.

Плекаймо в серці кожне гроно,

прозоре диво калинове.

Хай квітне, пламенить червоно

в сімї великій, вольній новій. (Д.Білоус)