Понеділок, 23.09.2019, 14:03

«  Травень 2011  »

Головна » 2011 » Травень » 30 » Кінець навчального року. А роботі кінець?
Кінець навчального року. А роботі кінець?
Чим старшою стає людина, тим швидше минають дні і події, які колись здавалися значимими, пролітають як зграйки безтурботних птахів, залишаючи на серці легкий осад суму. Можливо це особисте відчуття, яке склалось внаслідок шаленного темпу останніх тижнів навчального року? Не знаю. Але складається враження, що доля вирішила випробувати на міцність наше терпіння і нервову систему. Хроніка останніх двох тижнів включає в себе підготовку до оздоровчого періоду, туристичний зліт, ДПА в 11 класах, підготовку і проведення останніх дзвоників, випускних вечорів ( а це складна і відповідальна робота  з виписки документів про освіту, де помилка - це доля дитини), прочаток оздоровчого періоду, початок навчальної практики, підготовка і проведення інвентаризації в бібліотеках, обовязкова участь у кобзарському святі, плюс маса інших дрібних справ, що навалюються на тебе як мурахи на жука і прагнуть втягнутии у нескінченний лабіринт свого мурашника. І допомагає витримати такий темп тільки усвідомлення того, що все це - для дітей і заради дітей. Нескінченні перевірки готовності до оздоровчого періоду спочатку ображають, але з часом, коли негатив відлітає як полова, починаєш учвідомлювати - хай краще так, ніж потім дивитись на страждання дитини через твою помилку чи неуважність. І коли виконання всіх вимог стає нормою, дивуєшся сам собі - і чого було опиратися?
Я змінив текст цього допису не тому, що мені хтось погрожував, чи я чогось злякався. В цьому світі я боюся трьох речей - смерті близьких, їх хвороби і невдячності від дітей. Решта - суєта та емоції. Тому не давайте емоціям брати верх над розумом. Ароботі кінця ніколи не буде. Бо попереду ДПА в 9 класах, ремонт школи, підготовка до нового навчального року, і т.д.
Переглядів: 671 | Додав: Шеф | Рейтинг: 0.0/0 |
макулотворство - унікальне слово !

4 :)
Ігоре Миколайовичу!!! Від колег району Вам наша підтримка! Повністю згодні з Вами, а ще додаємо: останнім часом учителі району працюють не скільки на дітей, на те, щоб їх навчити й виховати, скільки на нікому не потрібні папери, звіти, конкурси, акції, презентації тощо. Це в багатьох молодих відбиває бажання працювати в школі, бо педуніверситети готують фахівців-педагогів, а не канцеляристів!!! "...складається враження, що доля вирішила випробувати на міцність наше терпіння і нервову систему", - пишете Ви. Не згодні: це не доля випробовує наше терпіння, а чиновники. Кажуть старші колеги, що такого макулотворства, як зараз, ніколи не було!

6 Шеф
Шановні колеги! Щиро вдячний за розуміння та підтримку. Думаю, що кожен з вас розуміє істину - результатом діяльності будь-якої одиниці в бюрократичній системі числення є кільткість виробленої внаслідок її діяльності макулатури ( вибачте - письмової звітності)за наслідками її вказівок та циркулярів. cry А помсти не боюсь( чого боюсь - я написав у тексті новин), бо знаю, якщо їдуть перевіряти з метою "закопати", то перевірка буде за принципом: якщо чогось немає - то чого немає?, якщо є - то чого не таке. Я щиро вдячний тим перевіряючим, які без нагнітання нервової напруженості конкретно кажуть: повинно бути так і отак до такого то числа. І якщо ти щось недоробив, то крім тебе ніхто ж не винуватий. І покарання сприймається нормально. Хоч і неприємно, але воно не принижує. А бюрократіяф принижує. Можна довго роздумувати над цією проблемою, але слід визнати - система ця існує завдяки і нам. Бо ми даємо харчі (ми - нижня ланка) бюрократичній піраміді wink .

3 Анатолій
Повністю підтримую!!! Зараз складається враження, що завдання школи не навчати дітей, а виконувати потакання всіх бюрократичних надбудов та зустрічати перевіряючих.

2 Вчитель
Ігор Миколайович! Мабуть вже достали Вас, якщо наважилися на таку статтю. Розуміємо, співчуваємо, підтримуєм.
( А не боїтеся помсти???)

1 Людмила
Ви що, готуєтесь до бунту?